Breaking

14. 05. 2018.

Emir Hastor drugi na Nektar Fun Run, utrci u Banja Luci

U subotu 12. maja 2018. godine u Banjaluci je održan 4. Banjalučki m:tel polumaraton.

Pobjednik je kenijac Moses Kipruto Kibire (01:06:18), drugo mjesto osvojio je Benard Muinde Matheka (1:07.33) takođe kenijac, dok je na trećem mjestu završio, pogađate, kenijac Stanley Kipruto (1:08:41). I ove godine apsolutnu dominaciju na banjalučkoj stazi ostvarili su takmičari iz Kenije.

Naš Zaim Šuman zauzeo je izvrsno 13 mjesto, a u njegovoj kategoriji 40+ bio je ubjedljivo prvi. Inace, na ovogodišnjem Banjalučkom polumaratonu na startu je bilo 10.000 trkača.

Veliki broj atletičara, kao i svake godine trčao je Nektar Fun Run, trku zadovoljstva dugu tri kilometra. Pobjednik ove trke 4. Banjalučkog m:tel polumaratona je Ante Živković iz Dubrovnika koji je osvojio 250.000 mililitara piva, drugo mjesto je pripalo našem Emiru Hastoru, Treć je bio Nikola Petrović.

Pored Šumana i Hastora, ovaj Polumaraton istrčali su i Michal Szameto član AK "Goražde" Goražde, te gost Nate Powers.