VELIKO SLAVLJE U GORAŽDU Fudbaleri Goražda pobjedili Posušje na Gradskom stadionu - Goražde PRESS

Breaking

10. 06. 2018.

U gradu na Drini ponovo će se igrati Prva liga FBiH

Neizvjesno je bilo i u Goraždu gdje je Goražde ugostilo Posušje. U prvom meču je bilo 0:0, pa se očekivao meč bez puno prilika. Na kraju su domaći slavili 1:0 i ostvarili cilj.

Domaći su imali nešto više od igre u prvom poluvremenu, ali zakazala je realizacija. Pred sami kraj prvih 45 minuta Isaković je imao šansu za Goražde, no šutirao je preko gola.

U 57. minuti Goražde je povelo. Poprženović je pokazao na najstrožiju kaznu, a Mirković bio siguran realizator za veliko slavlje domaćih navijača.

Desetak minuta prije kraja Mirković je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali golman gostiju Galić je sjajno reagovao i spasio svoj tim.

Do kraja bez uzbuđenja i Goražde će naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

FK Goražde - HŠK Posušje 1:0

FK Goražde: Ćulov, Korda, Đoković, Kurtović, Isaković, Kamenica, Korjenić, Ljuca, Mirković, Blagojević, Hukara.

HŠK Posušje: Galić, Bešlić S., Bešlić I., Crnogorac, Glavina, Galić, Mandurić, Landeka, Vištica, Bakula, Kovač.