Zaim Šuman osvojio drugo mjesto na Međunarodnoj uličnoj utrci u Brčkom - Goražde PRESS

Breaking

23. 06. 2018.

Zaim Šuman osvojio drugo mjesto na Međunarodnoj uličnoj utrci u Brčkom

U Sarajevu je održana 2. Međunarodna atletska utrka „Merkurlifestyle“ na 10km., u kojoj je nastupilo preko 800 takmičara iz cijele Evrope! Atletičari AK „Goražde“ Zaim Šumam i Emir Hastor su ušli među prvih osam takmičara u veoma jakoj konkirenciji, dok je Kenan Turković zauzeo veoma dobro 16. mjesto!

Nakon sinoćnje trke danas su Zaim Šuman i Emir Hastor nastupili na najjačoj međunarodnoj utrci na Balkanu na 10 km. Riječ je o tradicionalnoj Vidovdanskoj utrci u Brčkom koja nosi pet zvjezdica Međunarodne atletske federacije što je svrstava među najjače u Evropi. U Brčkom se takmičio veliki broj najboljih atletičara iz cijelog svijeta i regiona. Zaim Šuman je napravio dobar rezultat i plasirao se među prva tri trkača iz cijele regije. Vidovdanska trka se bodovala i kao prvenstvo BiH na cesti na 10 km. Zaim Šuman je zauzeo drugo mjesto, dok je Emir Hastor napravio odličan rezultat i uz lični rekord bio na korak od medalje i zauzeo 4. mjesto na prvenstvu BiH.