Sjajni rezultati atletičara iz Goražda i članova škole trčanja na noćnom polumaratonu u Tuzli - Goražde PRESS

Breaking

22. 07. 2018.

Jučer je u Tuzli održan drugi po redu noćni polumaraton koji je okupio 800 takmičara. Na noćnom polumaratonu učestvovali su i atletičari iz Goražda, ali i članovi škole trčanja također iz Goražda.

Atletičar Zaim Šuman polumaraton završio je šestom mjestu, dok je Kenan Turković, obzirom da je ovaj mladi atletičar još u usponu osvojio 56. mjesto.

U skolopu polumaratona održana je i druga PAN RUN utrka, na kojoj je Emir Hastor bio odmah iza osvačaja bronzane medalje. Također atlewtičar Damir Kanlić na ovoj utrci osvojio je 11. mjesto, što je izvrstan rezultat za još jednog atletičara u usponu.

Članovi škole trčanja iz Goražda Nedžad Paldum i Damir Hadžić također su sjajno istračali utrku i prošli kroz cilj, kao i Admir Oglečevac.

Ono što posebno istiću iz AK Goražde je da su naši sjajni atletičari na noćnom polumaratonu imali i podršku navijača, a to su bili članovi Radio-amaterskog kluba Drina koji su cijelo vrijeme bodrli naše atletičare do cilja.