Članovi "Škole trčanja" iz Goražda uspiješno istrčali svoj prvi polumaraton - FOTO - Goražde PRESS

Breaking

20. 09. 2016.

Više od 2.500 trkača otisnulo se u još jednu polumaratonsku pustolovinu ulicama Sarajeva.

Jubilarni 10. po radu Sarajevski polumaraton održan je u nedelju 18.09.2016.

Kiša koja je počela padati nedugo nakon označenog početka utrke nije oneraspoložila sportiste i rekreativce iz čak 30 država svijeta koji su svoj 21 kilometar odlučili istrčati u glavnom gradu BiH.

Učešće na ovogodišnjem Sarajevskom polumaratonu uzeli su članovi Atletskog kluba Goražde kao i članovi Škole trčanja Goražde koji su po prvi put trčali polumaraton, te su svi uspiješno prošli kroz cilj.

Zaim Šuman je na ovogodišnjem polumaratonu osvojio 11. mjesto u veoma jakoj konkurenciji.

Emir Hastor je na utrci 4km zauzeo zavidno 8. mjesto od preko 600 učesnika, dok je Delila Obuća također na 4km završila među 20 najboljih - izjavio je za "Goražde PRESS" Džanan Obuća trener Atletskog kluba Goražde.