Fudbaleri Goražda razbili Travnik - Goražde PRESS

Breaking

18. 03. 2017.

Fudbaleri Goražda razbili Travnik

Fudbaleri Goražda danas su na domaćem terenu pobijedili Travnik sa 4:1 u meču 18. kola Prve lige FBiH.

Goražde je odlično otvorilo današnji meč i do prednosti je stiglo već u drugoj minuti utakmice kada je mrežu Adisa Nurkovića zatresao Damir Rovčanin za 1:0. Ipak, gosti su u 18. minuti uspjeli da izjednače na 1:1 kada je pogodio Zukić.

Samo nekoliko minuta kasnije isti igrač je ponovo zatresao mrežu Goražda za 1:2, ali je njegov gol poništen. Već u narednom napadu Goražde je nakon odlične akcije povelo sa 2:1, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Adžem.
Desetak minuta kasnije Goražde je riješilo pitanje pobjednika u ovom meču jer je Čakar pogodio za 3:1. Posao domaćoj ekipi olakšan je na otvaranju drugog poluvremena kada je Pekija dobio crveni karton, te je Travnik igrao s igračem manje.

Gosti su pokušali do kraja utakmice da se vrate u meč, ali su domaći do kraja povisili na 4:1 i upisali nova tri boda. Travnik je ovim porazom propustio priliku da pretekne visočku Bosnu na prvom mjestu Prve lige FBiH. Prva liga FBiH,